O nás

Bc. Michal Immer
#

Je študentom prvého ročníka na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Ovláda programovacie jazyky Java a C/C++. Skúsenosti z praxe získal pri tvorbe a testovaní informačného systému, pričom pri tejto práci prišiel do kontaktu s frameworkami Spring a Hibernate. Taktiež má znalosti v používaní systému na manažment verzií Mercurial. Pri práci na bakalárskom projekte si osvojil základy práce s CMS systémami Joomla a Drupal, pričom v druhom menovanom vytvoril informačný portál regiónu (ukážka http://bizzareworld.yweb.sk/fresh ). Vďaka práci vo firme je zvyknutý na vývoj v tíme.


Bc. Jakub Korch
#

Študent inžinierskeho štúdia Fakulty informatiky a informačných technológií, odbor Softvérové inžinierstvo. Zo školy má skúsenosti s používaním programovacích jazykov Pascal, C/C++, Java. Základné skúsenosti s analýzou, návrhom softvéru a určité povedomie o tom ako reálne prebieha tvorba softvérových systémov získal na pozícii Dátového analytika. Pojem UML teda pre neho nie je úplnou neznámou. V súkromnom živote sa ako svojmu koníčku venuje práci s grafickým programom GIMP, tvorbe jednoduchých i zložitejších webových stránok a redakčných systémov s použitím technológií XHTML, HTML, CSS, Javascript, PHP a MySQL.


Bc. Jozef Macho
#

Je študentom prvého ročníka inžinierskeho štúdia na FIIT STU, odbor Softvérové inžinierstvo. Počas štúdia nadobudol hlavne znalosti z programovacích jazykov C a Java, pričom výraznú väčšinu aplikácií počas štúdia riešil v jazyku Java. V škole a aj osobným štúdiom získal množstvo poznatkov z jazyka UML. Bakalárska práca niesla názov Fuzzy-neuro algoritmy modelovania nelineárnych procesov v doprave. Jej praktickú časť riešil v programovacom prostredí Matlab. V riešení sa venoval problematike fuzzy logiky a neurónových sietí i možnostiam modelovania systémov pomocou týchto soft metód.


Bc. Peter Petriľák
#

Bakalárske štúdium úspešne ukončil na FIIT STU v odbore Informatika. Pri vypracovávaní bakalárskej práce, ktorej téma bola Webová aplikácia pre odborných praktikantov, použil technológie ako J2EE, JSP, JSF, RichFaces, Oracle. S tvorbou softvérových systémov má aj skúsenosti z praxe, keďže pracuje v spoločnosti, ktorá sa zaoberá vývojom webových aplikácií na pozícii Java software developer. V zamestnaní používa technológie ako J2EE, Spring, Hibernate,Tapestry, AJAX, JavaScript, XHTML, CSS, XML, XSLT, MySQL, PostgreSQL, Oracle, SVN a ďalšie. V škole a takisto aj v práci sa stretol s analýzou a návrhom softvéru a jazykom UML.


Bc. Ján Sivuľka
#

Študuje prvý ročník inžinierskeho štúdia na FIIT STU v Bratislave. Pracoval pre francúzsku spoločnosť Mobile2you zaoberajúcou sa vývojom mobilných aplikácií, kde zúročil svoje vedomosti najmä z jazyka JAVA. Počas posledných mesiacov sa zapojil do súťaže o najlepšiu aplikáciu pre Google Android (Nočné linky BA, www.htcandroidsutaz.sk). Okrem aplikácií pre mobilné zaiadenia, sa venuje aj tvorbe webových aplikácií (originalneobrazy.sk, agenturasusan.sk, kapelasonus.sk a iné). Výstupom jeho bakalárskeho projektu bola webová aplikácia pre podporu výučby predmetu DŠA. Súčasne pracuje pre spoločnosť Pricemania, zaoberajúcu sa porovnávaním cien na pozícií web developer, kde využíva svoje vedomosti z PHP, CSS, MySQL, JavaScript, Ajax atď.


Bc. Igor Repka
#

Študent prvého ročníka inžinierskeho štúdia na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Pracuje pre spoločnosť UNICORN od roku 2008 kde postupne zastával rôzne funkcie: vývojár (windward tagger, J2EE), tester, analytik (aktuálna pozícia). Počas štúdia a svojej praxe pracoval s technológiami a jazykmi J2SE, Swing, JDBC, J2EE/EJB, Hibernate, Oracle, MySql, Ajax, JavaScript, framework RichFaces, C. Ovláda prácu s operačnými systémami UNIX a Windows.

Prispôsobiteľný widget

Na webe sa nachádza nespočetné množstvo webových stránok a používateľ webu je často zahltený informáciami a pritom k informáciam, ktoré by ho naozaj mohli zaujímať sa ani nedostane. Pre koncového používateľa je teda nepohodlné a časovo náročné sledovať najnovšie informácie na viacerých navzájom neprepojených weboch a uvítal by, keby boli informácie v jeho doméne vhodne agregované a kategorizované na jednej stránke. Existuju viaceré snahy o zjednotenie zaujímavého obsahu - množstvo webových služieb (Facebook, Twitter, Digg, ...), syndikačné formáty (RSS, ATOM) alebo hybridné aplikácie typu Mashup. Každý zo spomenutých prístupov má svoje silné stránky, ale tiež obmedzenia v prípade použitia v špecifickej doméne.

My sa zameriavame na propagáciu informácií o podujatiach. Aktuálne sú údaje o prichádzajúcich podujatiach roztrúsené po webe - nachádzajú sa na stránkach organizácií, ktoré podujatie organizujú, prípadne na niektorých špecializovaných webových stránkach. Koncový používateľ často strávi veľa času vyhľadávaním vhodného podujatia a často sa o ňom ani nedozvie, lebo kompletné informácie o podujatiach nie sú uložené na jednom mieste. Preto je potrebné spravovať centrálne úložisko dát o podujatiach, ktoré bude vytvorené pre účely tohto projektu. Je potrebné dáta z centrálneho úložiska dostať ku koncovému používateľovi. Naskytá sa viacero možností - webová služba, syndikačný kanál alebo vytvorenie hybridnej aplikácie. Jednou z možnosti je tiež vytvoriť widget, ktorý bude možné zobraziť na webovej stránke vložením malého kúsku kódu (napr. widget zobraziteľný na ľubovoľnej webovej stránke alebo gadget do aplikácie Gmail.com). Widget umožní dáta z centrálneho úložiska zobrazovať na webových stránkach podľa definovaných kritérií. Widget má byť interaktívny, personalizovateľný a jednoduchý na používanie. Tvorbou widgetov a gadgetov sa zaoberá nemalé množstvo vedeckých článkov, ktoré môžu slúžiť ako inšpirácia.